Yılbaşında hava nasıl olacak? Meteoroloji, tahminlerini yayınladı…

2022’nin son günleri geldi ve gözler 2023’e çevrildi. İddialara nazaran 2022’nin son günü olan 31 Aralık’ta ve 2023’ün birinci günü olan 1 Ocak’ta Türkiye adeta bahardan kalma günler yaşayacak.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİ AŞACAK

Doğu Anadolu Bölgesi’nin iç ve yüksek bölümleri hariç birçok bölgede hava sıcaklıkları mevsim normallerinin önemli oranda üzerinde seyredecek. 31 Aralık günü İstanbul’da 13, İzmir’de 18, Ankara’da 9 derecelik bir sıcaklık bekleniyor

1 Ocak’ta da hava sıcaklıklarında değerli bir değişim ya da yağış beklenmiyor. Akdeniz kıyılarında hava sıcaklıkları 20 dereceye ulaşacak, yılın birinci günlerinde kış mevsiminden uzak günler yaşanacak.

BUGÜN YER YER YAĞIŞ ETKİLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran bugün:

Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölümlerinin kesimli ve çok bulutlu, Karadeniz kıyıları ile Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik etraflarının yağmurlu, Karadeniz’in iç kısımları ile Ardahan etraflarının karla karışık yağmur ve kar yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin etraflarında mahallî olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kısımlarda yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir