Tutuklanan Necip Hablemitoğlu suikastı faili Levent Göktaş’tan açıklama

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Necip Hablemitoğlu suikastı faillerinden eski Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) MAK Alay Kumandanı emekli Albay Mustafa Levent Göktaş, avukatı Hüseyin Ersöz aracılığıyla açıklama yaptı. Hakkındaki tezlere duruşmalarda cevap vereceğini söyleyen Göktaş, “Gerçekler er yada geç gün yüzüne çıkacaktir” dedi.

Bulgaristan’dan Türkiye’ye getirilerek tutuklanan Levenk Göktaş, avukatı aracılığıyla yazılı bir açıklama yaptı. 

Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve kaçtığı Bulgaristan’da çıkarıldığı mahkemece Türkiye’ye iade kararı verilen Mustafa Levent Göktaş, evvelki gün İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Sağlık denetiminden geçirilen Göktaş, SEGBİS aracılığıyla Ankara 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nde tabir verdi. Hakkında çıkan tutuklama kararı yüzüne okunan Levent Göktaş, sabah saat 04.30 sıralarında Marmara (Silivri) Cezaevi’ne gönderildi.

Göktaş’ın Avukatı Hüseyin Ersöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda müvekkili ile görüştüğünü belirterek Göktaş’ın iletisini paylaştı.

Levent Göktaş’ın avukatı aracılığıyla yaptığı birinci açıklama şu biçimde:

Ben, Ergenekon Davası’nda 5 yıl 3 ay tutuklu kalmış ve sonrasında beraat etmiş olan; bu süreç sebebiyle ailem ile birlikte büyük sorun ve meşakkatlere göğüs germek durumunda bırakılmış biriyim.

Merhum Necip Hablemitoğlu ile ilgili bana yöneltilen suçlamaların temelsiz ve dayanaksız olduğunu bir sefer daha tabir ediyorum. Tıpkı Ergenekon kumpasında olduğu üzere gerçekler er ya da geç gün yüzüne çıkacaktır.

Neden yurt dışına çıktığım konusundaki tenkitlere vereceğim karşılık ise; 5 yıl 3 ay düzmece kanıtlar ve uydurma bir örgüt argümanıyla cezaevinde kalan şahsımla empati yapmaları olacaktır. Bundan sonraki süreçte hakkımdaki haksız ve hukuka alışılmamış savlara duruşmalarda gerekli karşılığı vereceğim. Şunun bilinmesini istiyorum ki bana inanları ve sevenlerimi bugüne kadar hiç mahçup etmedim. Bundan sonra da asla haksız çıkartmayacağım.”

TIKLAYIN – Levent Göktaş tutuklandı

TIKLAYIN | Hablemitoğlu suikastı faillerinden Levent Göktaş Türkiye’ye iade edildi

YAZI DİZİSİNİN BİRİNCİ KISMI | Hablemitoğlu Evrakı | Açılmasına katkı sağladığı altın madenine uğraş ettiği Gülen cemaati nasıl hâkim oldu, ABD ne için devreye girdi, suikast öncesinde ve sonrasında neler yaşandı?

YAZI DİZİSİNİN İKİNCİ KISMI | Hablemitoğlu Evrakı | Hablemitoğlu’na ‘MİT’ suçlaması, var olmayan ‘altın’ dokümanı ve varlığı kanıtlanamayan kurye profesör

YAZI DİZİSİNİN ÜÇÜNCÜ KISMI | Hablemitoğlu Belgesi: Sözlerde cinayetle suçlanan eski Özel Kuvvetler Komutanlığı mensupları hakkında yıllarca süreç yapılmadı!

YAZI DİZİSİNİN DÖRDÜNCÜ KISMI | Hablemitoğlu Evrakı | Eski ÖKK subayı Nuri Gökhan Bozkır: 2015’te devrin İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan’a bildiklerimi anlatmama karşın resmi sözüm alınmadı!

YAZI DİZİSİNİN BEŞİNCİ KISMI | Hablemitoğlu Evrakı: Sedat Peker neden ‘Başıma gelmeyen kalmadı’ diye tabir verdi, soruşturma 13 yıl boyunca nasıl savsaklandı, MİT Hablemitoğlu’nu hangi hususta uyardı?

YAZI DİZİSİNİN ALTINCI KISMI |  Hablemitoğlu Evrakı | 2015 yılında verilen sözde açıklanan isimler yedi yıl boyunca korundu: ÖKK’daki herkes ÖKK’daki katili biliyordu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir