Talas’ın camilerinde Ramazan’a özel temizlik

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Vatandaşların huşu içinde ve sağlıklı bir Ramazan geçirmeleri için çalışan Talas Belediyesi takımları, bu ayın manevi atmosferinin daha yeterli halde anlaşılabilmesi ismine çalışmalarını tamamladı.

Talas Belediyesi tarafından ilçe genelindeki mescitlerde sistemli olarak geçekleştirilen paklık ve dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra cami halıları da yıkandı. Bu doğrultuda 54’ü merkezde, 26’sı kırsalda bulunan toplam 77 mescitte çalışmalar gerçekleştirildi.

Camilerin yapılan ayrıntılı paklığı ile hem daha sağlıklı şartlarda ibadet etme imkanı sunulurken hem de hijyenik bir ortam sağlanmış oldu.

Talas Belediyesi tarafından cami paklığı için özel oluşturulmuş gruplar tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, insan sıhhatine ziyan vermeyen paklık eserleri kullanıldı. Paklık ve hijyen uygulaması kapsamında iç yerlerin süpürülmesinden, pencere ve ayakkabılıkların silinmesine kadar tüm kısımlar ihtimamla temizlendi. Son olarak ULV süreciyle dezenfeksiyonun yapıldığı mescitler, ibadete hazır hale getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir