“Tacize uğradım” diyen kadını korumak isterken öldürüldü

Esenyurt ilçesine bağlı Mehterçeşme Mahallesi’nde “Tacize uğradım.” diyen bayanı korumak isteyen Mehmet Ali Tanyıldız, silahla vurularak öldürüldü.

Olay dün saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Sevgili olduğu tez edilen iki kişi ortasında sokakta tartışma çıktı. Arda G.’nin şiddet uyguladığını öne süren bayan, dokuma işi yapan Mehmet Ali Tanyıldız’ın iş yerine sığındı. Bayan, peşinden gelen Arda G.’yi tanımadığın belirterek “Taciz ediyor, laf atıyor.” dedi.

İKİ KİŞİ VURULDU, BİRİ ÖLDÜ

Mehmet Ali Tanyıldız, bayanın korumak için Arda G. ile tartıştı. Arda G. Birkaç dakika sonra geleceğini söyleyerek olay yerinden ayrıldı. Olay yerine arkadaşı Sedat B. ve ağabeyi Mete G. ile gelen Arda G. yanında getirdiği silah ile tartıştığı Mehmet Ali Tanyıldız’a ateş etti. Silahtan çıkan kurşunlardan biri Mehmet Ali Tanyıldız’ın göğsüne isabet etti. Olaya müdahale etmek isteyen komşu esnaf Mısır asıllı Zakaria Ali A. bacağına isabet eden mermiyle yaralandı.

Saldırganlar olay yerinden koşarak uzaklaştı. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Tanyıldız yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.

İKİ KİŞİ GÖZALTINDA

Polis takımlarının olay sonrası meskenlerini tespit ettiği şüphelilerden Mete G. ile kardeşi Arda G. yakalanarak gözaltına alındı. Cinayet silahı ise grupların araması sonucu Turgut Özal Stadı yanında bulundu. Polis gruplarının öbür kuşkulu Sedat B. için yakalama çalışması devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir