‘Pazarda esnafın tezgahları dolu, vatandaşın filesi bomboş’

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, beraberinde CHP İscehisar İlçe Başkanı Bayram Atılgan ve partililerle birlikte İscehisar ilçesinde pazarı dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla görüştü.

“VATANDAŞ PERİŞAN HALDE”

Esnafın maliyetlerin artmasından, vatandaşın her gün gelen artırımlardan bezmiş durumda olduğunu söyleyen Köksal, “Vatandaşlarımız pazar çantalarının artık eskisi gibi dolmadığını ihtiyaçlarının tamamını alamadıklarını söylüyorlar. Esnaf, çiftçi, emekçi, memur, endüstrici, emekli, öğrenci, perişan halde herkes borç batığında. Beşerler artık meskenine ekmek parası götüremez, çocuğunun yüzüne bakamaz hale geldi” tabirlerini kullandı.

“PATATES, SOĞAN GÜÇLÜ YİYECEĞİ OLDU”

Patates ve soğanın evvelce dar gelirlinin yiyeceği olduğunu lakin AKP iktidarında güçlü yiyeceğine dönüştüğünü kaydeden Köksal, “Soğan, patates artık varlıklı yiyeceği oldu. Pazarda esnafın tezgâhları dolu, vatandaşın filesi bomboş. Esnaf malını satamıyor, vatandaş filesini dolduramıyor. Ülkenin iktisadının ne halde olduğunu anlamak için pazarı gezmek bile kâfi. CHP iktidarında halkımızı içinde bulunduğu ekonomik krizden kurtaracağız. AKP iktidarının saltanatına vatandaşlarımızla birlikte kısa bir müddet sonra vereceğiz” dedi.

“VATANDAŞ EKONOMİK OLARAK DA RUHSAL OLARAK DA ÇÖKTÜ”

Esnafın neredeyse artık saatlik yapılan artırımlar nedeniyle kepenk açamaz hale geldiğini söyleyen Köksal, “Nereye gitsek bir dokunup bin ah işitiyoruz. Vatandaşın alım gücü yok, esnaf ise aldığı eseri satamadığı üzere sattığı eseri de yerine koyamıyor. Her geçen gün artan maliyetler esnafı kan ağlar hale getirdi. Bu ekonomik buhran yalnızca maddi manada değil, ruhsal manada da hem esnafta hem de vatandaşlarımızda büyük çöküntülere neden oluyor. Toplumun tüm bölümlerinde gelecek derdi her geçen daha da artmakta. Aile içi huzursuzluklar sınır safhaya geldi. Bunun tek nedeni ise mutfakta kaynamayan tencereler. Fakat bizler CHP iktidarında bu ıstırapların hepsini çözeceğiz. Geliyor gelmekte olan” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir