Melih Saatçı: ‘Trabzonspor’un mili maç arasını çok iyi değerlendirmesi gerekir’

Trabzonspor, Harika Lig’in 7.haftasında alanında Gaziantep FK’yi 3-2 mağlup etti. Spor muharriri Melih Saatçı, müsabakayı kıymetlendirdi.

İşte Saatçı’nın değerlendirmesi…

“Trabzonspor, alanında 3-2 galip gelse de sorunlarını çözmesi için mili maç ortasını çok yeterli değerlendirmesi gerekir.

Trabzonspor’un kalesinde çok konum veren bir grup olmasının sancıları Gaziantep FK karşısında da motamot devam etti. Defansın ortasında oynayan stoperlerin ağır oluşu ile bir arada orta saha oyuncularının da yardımlaşmada  etkisiz kalması Trabzonspor’un rakiplerine çok konum yaratmakta. Trabzonspor maç başlar başlamaz gol yedi. Maçın başında gol yenmez mi? Elbette yenir ancak şampiyon kadro bu kadar kolay goller yemez. İki gol de ekip savunmasının olmamasından geldi. Bilhassa Bartra ve Larsen’in  olduğu sağ kanat, bu müsabaka üzerinden değerlendirirsek Trabzonspor ismine büyük badire oldu. Maç boyunca Larsen ve Eren, iki bek ne hamlede ne de savunmada uygun değildi.

Önemle belirtmeliyim ki Trabzonspor’un takımı tempo yapacak, rakibi presle bunaltacak bir ekip kurgusu değil. Teknik heyetin elindeki oyunculara nazaran oluşturacağı oyun kurgusu Trabzonspor’u muvaffakiyete götürebilir. Bu sebeple Trabzonspor teknik heyetinin ulusal maç ortasını gruptaki eksiklikleri gidermesi için çok âlâ kullanması gerekir. 

Sonuç olarak; ulusal maç ortasına girmeden UEFA Avrupa Ligi’nde Kızılyıldız karşısında alınan galibiyet ve de Gaziantep karşısında 0-2’den maçı 3-2’ye çevirebilmek, grubun ve topluluğun ileriki haftalara umutla bakabilmesi açısından çok kıymetlidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir