Kimyasal iftirasının arkasındaki sebep: Yüzlerce mağara imha edildi, 455 PKK’lı öldürüldü

Sınırlarımızda artık barınamayan PKK’lı teröristlere hudut ötesinde de göz açtırılmıyor. Yandaşlarına “TSK kimyasal silah kullanıyor” iftirası attıran PKK’lıların, Irak’ın kuzeyindeki 557 mağarası imha edilirken Pençe-Kilit Operasyonu’nun başladığı 18 Nisan 2022’den bu yana 455 terörist etkisiz hale getirildi.

Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist gayeleri didik didik taranıyor. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye nazaran, Mehmetçik, bölgede teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınakları tespit ederek kullanılmaz hale getiriyor, terör yuvalarını tek tek imha ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin nokta operasyonlarıda nisan ayından bu yana 455 terörist etkisiz hale getirildi, 557 mağara ve sığınak kullanılamaz hale getirildi, 1904 el imali patlayıcı, mayını etkisiz imha edildi.

Bunların yanı sıra ortalarında tanksavar füzeleri AT-3, AT-4, AT-5‘in yanı sıra roketatar, Doçka ve Zagros uçaksavarlar, Biksi makineli tüfek, Kanas keskin nişancı tüfekleri, Kalaşnikof ve M-16 piyade tüfekleri başta olmak üzere çeşitli çapta 1203 silah ele geçirildi.

522 bin mühimmat, 205 telsiz, 121 termal ve gözetleme dürbünü ile 88 ton hayat  materyali de ele geçirilen teçhizatlar ortasında yer aldı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir