Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu ve Yavaş videosu: Yiğitlerim

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son görüntüsünü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la birlikte çekti.

Kılıçdaroğlu, Twitter’dan “Yiğitlerim” notuyla paylaştığı görüntüde “Sevgili milletim, bugün size cumhurbaşkanı yardımcılarımla sesleniyorum…” dedi ve şöyle devam etti:

“Ekrem liderim solumda, Mansur liderim da sağımda. Son günlerde olan olayları lütfen artık boşverelim. Biz işimize bakıyoruz, siz bakmayın onlara. Bu ülkenin gündemi provokasyonlar olamaz.

Halkımızın gündeminde ne var biliyor musunuz? Ekonomik badireler var, mutfaklarda yangın var, kira kederi var. Dahası zelzeleler, seller var. Ülkemizde olan ve olması beklenen afetler var. Bu yüzden yanlışsız kentleşmeye, gerçek konut siyasetleriyle kentlerimizi güçlendirmeye, güçlü yapılara gereksinimimiz var.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’IN ÜSTLENECEĞİ GÖREVLER

Türkiye’yi afetlere hazırlamak ve kentlerimizin dirençliliğini artırmak istiyorum. Bu vazifesi en âlâ kim yapar? Alışılmış Ekrem lider yapar. İstanbul’da ve dünya tarihinde 10 metroyu birebir anda yapan bir kişi var, bu vazifesi ona vereceğiz. Bu berbat kentleşmeyi bitirecek olan yiğit odur. Yani Ekrem liderdir.

Gündemimizdeki öteki husus ne? Toplumsal siyasetler. Hani iktisadını süratle güçlendirmemiz gerekiyor. Aile Dayanakları Sigortası’ndan bayan istihdamına kadar yoksullukla gayrette yapacak çok çok işimiz var. Bunun yanında Türkiye’yi geliştirecek, güçlendirecek, teknolojik atılımları, ziraî kalkınmayı hayata geçirmemiz lazım. Bu vazifesi hangi yiğit yapar? E doğal olarak onu da Mansur liderimiz yapar. Bu bahiste Ankara’da devraldığı makus idaresi halkçı siyasetleriyle süratle değişik bir yere taşıyan, peşi sıra tesirli projelere imza atan Mansur liderime güvenirim.” DETAYLAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir