İsviçreli futbolcu Denis Zakaria: ‘Chelsea’ye Tuchel için gelmiştim’

Chelsea’nin, Juventus’tan 5 milyon Euro kiralama bedeli ile takımına kattığı Denis Zakaria, açıklamalarda bulundu.

Transfer sürecini anlatan İsviçreli orta saha, “Her şey transfer devrinin kapanmasına 6 saat kala gerçekleşti. Masada Chelsea’nin teklifi vardı, lakin bu kısa müddette evrak işleri tamamlanmalıydı. Ayrıyeten Torino’daki sıhhat denetiminden de geçmem gerekiyordu. Futbolda işlerin nasıl süratli olabileceğinin bir ispatı oldu” tabirlerini kullandı.

“THOMAS TUCHEL İÇİN GELDİM”

Chelsea’ye kiralık olarak transferindeki bir etkenin de, vazifesinden ayrılan teknik yönetici Thomas Tuchel olduğunu söyleyen Zakaria, “Tuchel ile çalışmak istedim. Chelsea’nin kiralık teklifini kabul etmemin bir nedeni de oydu” dedi.

Fiziksel durumunun âlâ olduğunu belirten 25 yaşındaki futbolcu, “Chelsea’de daha geniş bir alanda, daha ağır bir halde oynayacağım ve daha çok uğraş edeceğim. Bu bana uygun” diye konuştu.

Son olarak eski kadrosu Juventus için de konuşan Zakaria, “Aslında Juventus’taki oyun, bana uymuyordu. Juventus çok yavaş oynuyordu. Buna karşın daima dorukta yer almaları gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

28 MİLYON EURO

Chelsea, Zakaria’nın bonservisini almak isterse, kontrattaki satın alma unsurunu devreye sokacak ve Juventus’a 28 milyon Euro ödeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir