İHA muhabirine saldıran güvenlik hakkında idari soruşturma

Erzurum Atatürk Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan merkezi yemekhanede dün çıkan yangını görüntüleyen İHA muhabirine saldıran özel güvenlik hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Öte yandan taarruz ile ilgili DAGC ve EGC’den kınama metni yayınlandı.

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından hususa ait yapılan açıklama da şu sözlere yer verildi:

Erzurum Gazeteciler Cemiyetinden yapılan açıklamada ise “Atatürk Üniversitesi öğrenci yemekhanesinde çıkan yangın sebebiyle olay yerinde vazifelerini yapmak için bulunan İHA muhabiri meslektaşlarımız Çağlar Korkmaz ve Ertuğrul Polat, ne yazık ki özel güvenlik çalışan tarafından berbat bir taarruza maruz kalmıştır. Misyonu kamuoyunun bilgi edinme hakkını temin etmek ve aydınlatmak olan gazetecilerin bu çeşit akın ve berbat yaklaşımlarla karşı karşıya kalıyor olmaları elbette kabul edilemez bir durumdur. Kaldı ki, kelam konusu yakışıksız atak yaşandıktan çabucak sonra cemiyetimizce Rektör Prof. Dr. Sayın Ömer Çomaklı ile bağlantıya geçilmiş ve bu olaydan duyulan ıstırap şahsen Sayın Çomaklı’ya da ifade edilmiştir. Pahalı hocamızın gerekli hassasiyeti göstereceğine olan inancımız tamdır. Bu vesileyle meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, habercilere karşı sergilenen her türlü yakışıksız atak ve teşebbüsü kınadığımızı belirtmek istiyoruz” sözlerine yer verildi.

REKTÖRDEN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili özel güvenlik hakkında idari soruşturma başlatıldığını belirten Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, “Olayla ilgili büyük ıstırap duyduk. Olay da yer alan kişi hakkında Rektörlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir