İbrahim Tatlıses’ten dikkat çeken yorum: Siyaset, Türkiye’de tırşik aşına döndü

Şarkıcılık ve oyunculuk mesleğinin yanı sıra siyasi görüşüyle de sık sık gündeme gelen İmparator lakaplı sanatçı İbrahim Tatlıses, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimler için memleketi Şanlıurfa’dan 5. sefer milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptığı konuşuluyor. Tatlıses’in son paylaşımı ise gündem oldu.

“SİYASET TABİRİ CAİZSE TIRŞİK AŞINA DÖNMÜŞ”

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerine seçim daveti yapan İbrahim Tatlıses, “Siyaset Türkiye ve Şanlıurfa’da tabiri caizse tırşik aşına dönmüş vaziyette… Manasını hemşerilerime sorun bilir. Türkiye’ye ve Şanlıurfalı hemşerilerime söylüyorum bu seçimde hakikat kararı verdiniz verdiniz, vermediniz herkese geçmiş olsun” sözlerini kullandı.

TIRŞİK NEDİR?

Tırşik tabiatta bulunan yılan pancarı, yaban pancarı yahut yılan yastığıdır. Çok zehirli bir bitkidir, çiğ olarak yenmez. Yemeği ise klâsik metotlarda yapılmalıdır.

ADAYLIK SİNYALİ VERMİŞTİ

Daha evvel 4 sefer AK Parti’den aday adayı olan İbrahim Tatlıses, Oda TV’ye verdiği röportajda “Beşinci kere aday olacak mısınız?” sorusuna dikkat çeken bir karşılık verdi. Daha evvel 4 kez Şanlıurfa’dan milletvekili aday adayı olan Tatlıses, bu sene için de “Daha bir hafta var. Açıklamamı göreceksiniz” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir