‘Büyük dönüşüm’ İstanbul’dan başlayacak

EKONOMİ SERVİSİ – Tepeye 47 ülke ve 100’ün üzerinde iştirakçi ve konuşmacının geleceğini belirten Memleketler arası İşbirliği Platformu (UİP) Kurucusu Cengiz Özgencil, doruğun iktisada istikamet veren bir kuruluş olma yolunda kıymetli bir yeri olduğunu kaydetti. Özgencil, düzenlenecek olan 23 panel ile iktisattan kültür – sanata, teknolojiden dijitalleşmeye, güçten tarım ve besin güvenliğine kadar birçok hususa ışık tutulacağını ve tepede evvelki yıllarda olduğu üzere tekrar çok değerli ekonomik iş birliklerine ve yatırımlara imza atılacağını söyledi.

Zirvenin bir niyet platformu olduğunun altını çizen Özgencil, “Uluslararası firmalar geldiği vakit burada aradığı ortamı bulduğuna inanıp dayanak verebilirse sponsorluk manasında da işte o vakit markalaşma sürecini başlatmış olursunuz. Buranın hem bağımsız ve özgün kalabilmesi hem de markalaşabilmesi için bir kurum ya da devletten dayanak almadan sıkıntı olanı seçtik” dedi. Tertibin başka bir ayağının ise UİP çatısı altında yapılan B2B görüşmeler olduğunu söz eden Özgencil, A ve B statüsündeki iş insanlarının B2B görüşmeleriyle bir ortaya gelerek değerli ve yüksek meblağlı iş mutabakatlarının başlangıcını yaptığı ve ticari bağların de kolaylaştığını vurguladı.

Yatırım fırsatları

UİP Onur Kurulu Lideri Rona Yırcalı ise, “Biz her yıl tepeyi dünya gündemindeki hususlara yönelik yapmaya çalışıyoruz. Hem Türkiye hem dünyadan katılanlara cazip bir toplantı olsun ve onların da görüşlerini alabilelim istiyoruz. Çeşitli bahislerle ilgili panellerimiz, konuşmalarımız olacak. Mesela teknoloji, güvenlik, tarım, turizm, eşitlik üzere hususlar olacak. Türkiye’de yatırım fırsatlarını inceleyen bir panelimiz de olacak. 10 Kasım olmasından ötürü ana toplantımıza başlamadan evvel ‘Atatürk ve Dünya’ başlığı altında bir panel yapılacak” tabirlerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir