Beşiktaş UEFA’ya başvurdu

Başkan Çebi, Beşiktaş mecmuasının haziran ayı sayısına açıklamalarda bulundu.

Ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK’nin oynadığı maçların geçersiz sayılmasıyla ilgili görüşlerinin çok eleştirildiğini hatırlatan Ahmet Parıltı Çebi, “Depremlerin akabinde iki kadronun ligden çekilmek zorunda kalması sonrası uygulama ile ilgili olarak şahsıma basının sorduğu bir soru üzerine, ‘Biz adaletli bir uygulama istiyoruz; bunu kendimiz için değil, herkes için istiyoruz. Oynanmayan maçlar yok kararındadır. Ne bize ne de öteki bir kadroya ligden çekilen kadrolarla ilgili olarak 3’er puan verilsin’ halinde özetlenebilecek bir açıklama yapmıştık. O gün, ‘Vay efendim epey acı varken Beşiktaş Başkanı puan peşinde koşuyor’ biçiminde, beni zalimce eleştiren çevreler oldu lakin her vakit olduğu üzere gelinen nokta beni haklı çıkardı; birçok etraf dediğime geldi. Geldiğimiz nokta net bir mağduriyet yaratmıştır. Ayrıyeten UEFA nezdinde de girişimlerimizi yaptık.” tabirlerini kullandı.

Siyah-beyazlı futbol ekibinin aldığı başarılı sonuçlar karşısında keyifli olduklarını aktaran Çebi, “Şenol Güneş hocamız ve futbolcularımız, mayıs ayı boyunca aldıkları hoş sonuçlarla yüzümüzü güldürmeye devam ettiler. Bu muvaffakiyetin önümüzdeki döneme ve Avrupa kupalarında oynayacağımız maçlara da yansımasını temenni ediyorum.” diye görüş belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu, ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK’nin kalan maçlarının rakipleri lehine 3-0 hükmen tescil edilmesine karar vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir