Başkan Gürkan 100. Yıl Kent Parkı’nı yerinde inceledi

MALATYA (İGFA) – 100. Yıl Kent Parkı’nı yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 5 yıl içerisinde kent merkezinde Malatya’daki yeşil alanın 10 kat arttırıldığını söyledi. Başkan Gürkan, “Beş temel belediyecilik unsurundan biri de ‘Yeşil Belediyeciliktir’ yeşilin korunmasıdır. Bizler Malatya’da mevcut yeşil alanı 20 kat artırarak, devasa ve Türkiye’de mega proje olarak tabir edilen, Türkiye’nin en büyük parklarından biri olarak söz edilen parklar bedene getirdik. Bu tesislerin inşallah önümüzdeki hafta sonu açılışını da gerçekleştireceğiz. Beydağı Tabiat Parkı diye tabir ettiğimiz içinde Gençlik Kampı’nın ve tüm macera adalarından, açık spor alanlarından, toplumsal tesis ve yürüyüş alanları olan 3 buçuk milyon metre karelik bir park Türkiye’nin en büyük parkıdır. 100. Yıl Kent Parkı da kent merkezini içerisine alan, yerleşim alanlarının içerisinde yeşil alan olma hasebiyle Türkiye’nin kent merkezindeki en büyük parkı da burasıdır. İmar parsellerinden oluşturduğumuz ve kamulaştırarak ihdas ettiğimiz yaklaşık 400 bin metre karelik kent merkezinde bir park. 20 bin metrekare bir havuzu, yeşil alanlarının yanı sıra 250 bin adet yeni çeşitli tiplerde bitki dikildi. Belediye olarak yeşilin korunması noktasında, yeşil belediyeciliğin tabana yansıtılması noktasında, kişi başına düşen yeşil alanın artırılması manasında 10 kat artış sağlandı. Biz vazifeye geldikten sonra 5 yıl içerisinde kent merkezinde Malatya’daki yeşil alan 10 kat arttırıldı” kelamlarına yer verdi.

‘SÖZLE İFADE EDİLEMEYECEK KADAR HİZMETLER GEÇEKLEŞTİRDİK’

Başkan Gürkan, Malatya’da 5 yılda devasa hizmetler yapıldığını belirterek, “Malatya’da devasa hizmetler yapıldı. Yoldur, alt yapıdır, alternatif yollar, Kuzey-Güney nesil yolları, dünya kayısı ticaret merkezi, buğday pazarı, ekmek ve yemek fabrikası, fuarcılık merkezi, lisanslı depo, kültür merkezi, toplumsal merkezler, spor salonları, okullar, kamu kuruluşları daireleri ve 5 yıl içerisinde kelamla söz edilemeyecek kadar hizmetler geçekleştirdik.

Bu hizmetlerin gerçekleştirilmesinde gecesini gündüzüne katan bütün mesai arkadaşlarıma, ilgili müellif firmanın personelinden en üst yöneticisine kadar sonsuz teşekkür ediyoruz. Bize bu imkanları sunan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizin üyeleri bakanlarımıza ve bakanlık bürokratlarına sonsuz müteşekkir olduğumu ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün bu hizmetlerin yapılmasında da bir teşekkür borcumuz da Malatyalı hemşehrilerimizedir. Gerek parkların kamulaştırılması ve ihdas sürecinde gerek Güldal Akşit Bulvarı’nın, Ana Yurt Bulvarı’nın, Kuzey Jenerasyon yolunun, Güney Nesil yolunun, Danişmend Gazi, Alp Er Tunga Bulvarlarının kamulaştırılmasında göstermiş oldukları hassasiyet, tevazu, nezaket ve dayanaklarından ötürü bütün Malatyalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin de Malatyalı hemşerilerimize ve yararlanacak her vatandaşımıza iyi uğurlu olmasını temenni ediyorum “ açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir