Almanlar ölüme terk etmişti, Başkan Erdoğan gelen çağrı sonrası anında talimat verdi!

Alman hekimlerin “Türkiye’de ameliyat olmuş, biz bir şey yapamayız” diye adeta mevte terk ettiği 68 yaşındaki kanser hastası Nizamettin Çelik’in üç torununun yardım daveti karşılık buldu.

Meva Berra, Karya Işık ve Neila Medina’nın Lider Erdoğan’a seslenip, “Tayyip dede, seni çok seviyoruz. Ne olur dedemize yardım et” sözleri sonrası Türkiye ambulans uçak ile Çelik’i Ankara Gülhane Hastanesi’ne nakletti.

ARTIK EMİN ELLERDE

Malta’dan bir diğer hasta Türk vatandaşını almak için havalanan ambulans uçak, Frankfurt Havalimanı’na inerek Nizamettin Çelik’i de aldı.

Nizamettin Çelik, “Güzel devletimin, hoş ülkemin, hoş beşerlerine teşekkür ediyorum. Güçlü devletimiz var. Allah, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun” diyerek memnunluğunu söz etti. Çelik ailesi ise “Çok memnunuz. Artık hastaneden atılmayacağına eminiz” dedi.

HASTANELER KABUL ETMEMİŞTİ

Nizamettin Çelik, 2018 yılında gırtlak kanserine yakalanmış kanser hücresi büyüme yapınca Heidelberg Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Hekimler, “Yapılacak bir şey yok” diyerek Çelik’i meskene göndermişti.

Çelik, mayıs ayında Türkiye’de tedavi edilmiş, şant takılmıştı. Almanya’ya döndükten 1,5 ay sonra Heidelberg’deki hastane şantı ayarlamayı reddetmiş ve Çelik’i tekrar meskene göndermişti.

Tekrar berbatlaşan Çelik’i Heidelberg’deki hastaneler kabul etmemişti. Ludwigshafen’e kaldırılan Çelik, oradan da konuta gönderilmişti.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir